Sprawy OSP

Liczba odwiedzin :

Reprezentacja | Zawody | Archiwum

2012-09-20 - XIII Wojewódzkie Zawody PSP w Sporcie Pożarniczym

W dniach 17 i 18 września 2012 roku odbyły się XIII Wojewódzkie Zawody PSP w Sporcie Pożarniczym. Dwudniowe zawody rozgrywane były na terenie Komendy Powiatowej PSP w Oświęcimiu oraz na Stadionie Miejskim w Oświęcimiu.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie wystawiła najsilniejszą reprezentację w składzie:

11.Andrzej Gubała - Trener

Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: pożarniczy tor przeszkód 100 m, wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni, sztafeta pożarnicza 4x100 m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe.

Reprezentacja Komendy Miejskiej PSP w Krakowie osiągnęła na zawodach następujące wyniki:

I miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów, czas 311,32 sek.

I miejsce w konkurencji "wspinanie przy użyciu drabiny hakowej" drużynowo, czas 100,85 sek.

I miejsce w konkurencji "sztafeta pożarnicza 4x100 m", czas 64,47 sek.

I miejsce w konkurencji "pożarniczy tor przeszkód 100 m" drużynowo, czas 114,48 sek.

II miejsce w konkurencji „ćwiczenie bojowe”. czas 31,52 sek

Ponadto w klasyfikacji indywidualnej zawodnicy Komendy Miejskiej PSP w Krakowie zajęli następujące miejsca:

W konkurencji "pożarniczy tor przeszkód 100 m":

I miejsce Bartłomiej Siepietowski z czasem 18,00 sek.

II miejsce Bartłomiej Rosiek z czasem 18,65 sek.

W konkurencji "wspinanie przy użyciu drabiny hakowej":

I miejsce Bartłomiej Siepietowski z czasem 14,43 sek.

III miejsce Robert Skalniak z czasem 16,16 sek.

Klasyfikacja w dwuboju pożarniczym:

I miejsce Bartłomiej Siepietowski z czasem 32,43 sek.

III miejsce Bartłomiej Rosiek z czasem 35,27 sek.

2011-12-09 - XVII Międzynarodowy Turniej we Wspinaniu przy Użyciu Drabiny Hakowej o Puchar Prezydenta Miasta Chorzowa

W dniu 9 grudnia 2011 roku odbył się XVII Międzynarodowy Turniej we Wspinaniu przy Użyciu Drabiny Hakowej o Puchar Prezydenta Miasta Chorzowa. Zawody rozegrane zostały w Hali Sportowej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie.

Komendę Miejską PSP w Krakowie reprezentowali: Andrzej Dwornik, Marek Murzyn, Bartłomiej Rosiek, Bartłomiej Siepietowski, Robert Skalniak oraz Andrzej Gubała - trener.

Nie mając sobie równych, z wynikiem 14,48 sek. zawody wygrał Bartłomiej Siepietowski. Z dobrej strony pokazał się również Robert Skalniak, który z wynikiem 16,14 sek. zajął 10 miejsce.

2011-09-09 - XII Wojewódzkie Zawody w Sporcie Pożarniczym

W dniach 6 i 7 września 2011 roku odbyły się XII Wojewódzkie Zawody w Sporcie Pożarniczym. Dwudniowe zawody rozgrywane były na obiekcie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Rabce-Zdroju oraz w Czarnym Dunajcu.

11. Andrzej Gubała - Trener

Nie mając sobie równych, Komenda Miejska PSP w Krakowie wygrała praktycznie wszystko, co było do wygrania:

I miejsce w klasyfikacji generalnej,

I miejsce w konkurencji "wspinanie przy użyciu drabiny hakowej" drużynowo,

I miejsce w konkurencji "sztafeta pożarnicza 4x100 m",

I miejsce w konkurencji "pożarniczy tor przeszkód 100 m" drużynowo.

Ponadto indywidualnie asp. Bartłomiej Siepietowski wygrał "pożarniczy tor przeszkód 100 m" oraz był trzeci w konkurencji "wspinanie przy użyciu drabiny hakowej", a st. sekc. Aleksander Sroka zajął trzecie miejsce w konkurencji "pożarniczy tor przeszkód 100 m".

2010-09-16 - XI Wojewódzkie Zawody w Sporcie Pożarniczym

W dniach 14 i 15 września 2010 roku na terenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 4 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz na obiekcie Klubu Sportowego "Płaszowianka" odbyły się XI Wojewódzkie Zawody w Sporcie Pożarniczym.

2009-09-11 - X Wojewódzkie Zawody w Sporcie Pożarniczym

W dniach 11 i 15 września 2009 roku na terenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 4 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz na obiekcie Klubu Sportowego "Płaszowianka" odbyły się X Wojewódzkie Zawody w Sporcie Pożarniczym.

3 miejsce - Komenda Powiatowa PSP w Nowym Targu

2007-05-16 - Zajęcie I miejsca przez drużynę KM PSP w Krakowie w VIII Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Sportach Pożarniczych

W dniach od 15 do 16 maja 2007 r. na terenie obiektów sportowych JRG nr 4 KM PSP w Krakowie i boisku KS Płaszowianka w Krakowie odbyły się VIII Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Sportach Pożarniczych.

Drużyna strażaków z KM PSP w Krakowie pod kierownictwem st. kpt. Roberta Cisowskiego zdobyła po zaciętej walce I miejsce w klasyfikacji generalnej.

Reprezentacja Komendy zajęła ponadto I miejsce w konkurencji wpinanie przy użyciu drabiny hakowej, II miejsce w sztafecie pożarniczej 4x100 m z przeszkodami oraz III miejsce w konkurencjach: pożarniczy tor przeszkód - 100 m i pożarnicze ćwiczenie bojowe.

Trenerami zwycięskiej drużyny byli: asp. w st. spocz. Andrzej Gubała i mł. kpt. Tomasz Kozakiewicz.